Yhdistykseen haetaan sihteeriä

7.12.2021

Hyvät yhdistyksen jäsenet!

Hallituksen kokouksessa 25.11.2021 Marja Hirvonen ilmoitti että hän ei jatka sihteerinä eikä varapuheenjohtajana. Tämä merkitsee sitä että yhdistyksen on löydettävä keskuudestaan sihteeri tai sihteeri voi tulla myös yhdistyksen ulkopuolelta, näin on todettu yhdistyksen säännöissä.  Nyt kaikkien on ryhdyttävä miettimään mistä löydetään sihteeri yhdistykselle.

Yhdistyksen säännöissä sanotaan että varapuheenjohtajan hallitus valitsee keskuudestaan vuodeksi kerrallaan. 

Marja on ilmoittanut että hän on käytettävissä yhdistyksen puheenjohtajaksi jos yhdistyksen vuosikokous valitsee. Yhdistyksen vuosikokous täytyy pitää 15.2 - 15.5. välisenä aikana yhdistyksen sääntöjen mukaan. Vuosikokouksen ajasta ja paikasta ilmoitetaan jäsenistölle kun hallitus on päättänyt.

Nyt rohkeasti hakemaan yhdistykselle sihteeriä sillä sihteerin työ on mielenkiintoista, antoisaa ja tiimityötä.

Toimeksi saaneena,

Marja


Marja Hirvonen

sihteeri/varapuheenjohtaja

Kainuun Aivoyhdistys ry

p. 040 5649785

koti_hirvonen@hotmail.com

https://kainuunaivoyhdistys.aivoliitto.fi

facebook://https://www.facebook.com/KainuunAivoyhdistys