Yhteystiedot

Vuoden 2022 hallitus

Vasemmalta oikealle: Raimo Reinikainen, Tuula Lukkari, Irja Matero, Teuvo Hirvonen, Marja Hirvonen, Sampo Kaste, Seija Heikkinen, Helena Tervonen, Rauni Heiskanen

Vuoden 2022 vuosikokous 17.3.2022

Hallitus

Yhdistyksen puheenjohtaja  Marja Hirvonen,  omaisten vertaistuki,  OLKA Kainuu ohjausryhmä, vararahastonhoitaja p. 040 5649 785, (myös Whatsapp), koti_hirvonen@hotmail.com

Sihteeri, Sampo Kaste, hallituksen jäsen, jäsenrekisteri,  p. 045 1221814,  sampo.kaste@gmail.com

Varapuheenjohtaja, Tuula Lukkari, hallituksen jäsen, Omais Oiva: omaisten verkoston edustaja, Aivoliiton: Hyvinvoiva kovalevyhankeen ohjausryhmä p. 044 3722862,  tuula_lukkari@gmail.com

Seija Heikkinen, hallituksen jäsen, Kuhmon AVH-kerho, p. 044 9979621

Rauni Heiskanen, hallituksen jäsen, Kajaanin AVH-kerhon vetäjä, Kapovan hallituksessa, Kajaanin vammaisneuvostossa,  heskanenrauni@gmail.com

Irja Matero, hallituksen jäsen, Kuhmon AVH-kerho, p. 040 7615343, irja.matero@kuhmo.net

Raimo Reinikainen, hallituksen jäsen, kulttuurivastaava, p. 040 0881166,  andracon.rr@gmail.com

Varajäsenet 

Helena Tervonen, hallituksen jäsen, vertaistuki, Sotkamon neuroklubin vetäjä,  p. 044 327 4607

Teuvo Hirvonen, hallituksen jäsen, liikuntavastaava, p.040 5627573, koti_hirvonen@hotmail.com  

---------------------------------------------------------------------------------------

Taloudenhoitaja ja kirjanpito: Tilitoimisto Arja Laitinen Oy

---------------------------------------------------------------------------------------

Kainuun keskussairaalan neurologian kuntoutusohjaajan neuvontapalvelut

Eila Karjalainen , Kuntoutusohjaaja,  aikuisneurologia

Kainuun keskussairaala, F3

P. 050 407 3348

-----------------------------------------------------------------------------------------

Aivoliitto ry
Erityisosaamiskeskus Suvituuli
Suvilinnantie 2
20900 Turku

Puhelin: 02 2138 200 (ma-pe klo 9-15)
Sähköposti info(at)aivoliitto.fi

Yhdistysten tukeminen, järjestö- ja vapaaehtoistoiminnan kehittäminen

Järjestöpäällikkö Elina Salo-Orkamaa, elina.salo-orkamaa@aivoliitto.fi  p. 040 543 7292  järjestöpalvelut, korvaamaton kovalevy, kommunikaatiokeskus, AVH-hanke

Jäsenyhdistysten hallinto

Vertaistoiminnan ja vapaaehtoistoiminnan suunnittelija

Vertaistoiminnan suunnittelija Paula Mustonen, paula.mustonen@aivoliitto.fi p. 044 724 4972 

Vertais- ja vapaaehtoistoimintaan liittyvät tehtävät:  vertaistukihenkilöiden välitys ja rekisterin ylläpito 
vertaistukihenkilöiden koulutukset,  tuen tarjoaminen tehtävässä toimiville vertaistukihenkilöille,
yhteistyö uusien toimintojen käynnistämisessä (esim. sairaalavierailut) 

Vapaaehtoistoiminnan suunnittelija Inka Panttila, inka.panttila@aivoliitto.fi, p. 044 724 4970  -  Vapaaehtoistoiminnan valtakunnallinen koordinointi, mm.: - vapaaehtoistoimijoille suunnattujen koulutusten ja tapahtumien suunnittelu,  vapaaehtoisten tukeminen,  yhdistysten tukeminen vapaaehtoisten rekrytoinnissa, Hyvinvoiva kovalevy -hanke

Vapaaehtoistoiminnan suunnittelija Taru Oulasvirta taru.oulasvirta@aivoliitto.fi , 044 724 4978 Vapaaehtoistoiminnan valtakunnallinen koordinointi, mm.: - vapaaehtoistoimijoille suunnattujen koulutusten ja tapahtumien suunnittelu,  vapaaehtoisten tukeminen, yhdistysten tukeminen vapaaehtoisten rekrytoinnissa, kokemustoiminnan valtakunnallinen koordinointi

Toimistoassistentti, jäsenpalvelut ja tilaukset

 Linda Lindroos linda.lindroos@aivoliitto.fi, p. 040 845 0430,  jäsenasiat ja -rekisteri, 
materiaali- ja julkaisutilaukset 

Tiedottaminen

Järjestötiedottaja Laura Iisalo, laura.iisalo@aivoliitto.fi, p. 044 724 4901,

Yhdistysten viestintä. Painotuotteet. Kommunikaatiokeskuksen viestintä. Aivoliiton yleisviestintä. Yhdistyksillä on mahdollisuus saada apua ja tukea tiedotus- ja viestintäasioihin, muun muassa: 
- yhdistysten esitteet 
- roll-up-telineet
- yhdistysten Yhdistysavain-kotisivut 
- sosiaalinen media, esimerkiksi Facebook 
- erilaisten tekstien kirjoittaminen ja oikoluku 

Vinkkaa juttuideastasi Aivoliiton Aivoterveys-lehden ja Verraton-lehden Postia yhdistyksiltä -palstoille.

Anna palautetta tai kysy meiltä!

Voit antaa meille palautetta toiminnastamme tai kysyä sinua askarruttavista asioista! Voit ottaa yhteyttä alla olevalla lomakkeella niin vastaamme pyyntöösi niikuin haluat!   Jos haluat viestiisi vastauksen, niin kirjoita yläpuolelle myös sähköpostisi! * Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia!


Yhteydenotto *